Trupat e pajetë të dy fëmijëve të mitur, të moshës 11 vjeç dhe 13 vjeç, janë nxjerr këtë pasdite nga liqeni i Prushit.

Uniformat blu deklarojnë se ngjarja ka ndodhur rreth orës 18:05, ndërkohë shërbimet e Policisë kanë shkuar mënjeherë në vendngjarje.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.