Tirana dhe Beshiktashi përballen sonte në Air Albania për ndeshjen e kthimit në kuadër të fazës së dytë të Conference League.

Por duket se fansat nuk kanë dashur të tregojnë një anë të tyre pozitive në këtë kompeticion të rëndësishëm pasi kanë krijuar trazira duke u përleshur me njëri-tjetrin.

Arbitrat janë detyruar të tërheqin lojtarët nga fusha duke u rikthyer ne dhomat e zhveshjes.

Forca të shumta policisë dhe sigurisë kanë zbritur në fushë deri sa të qetësohet situata për të nisur lojën.