Një aksident i rëndë është shënuar gjatë mbrëmjes në aksin Fushë Kruje-Milot.

Tre makina janë përplasur me njëra-tjetrën dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur rëndë tre persona.

Midis të plagosurve është edhe një çift bashkëshortësh.

Ndërkohë që në vendngjarje janë drejtuar edhe mjete të shumta të policisë dhe të ndihmës së shpejtë.