Një 35-vjeçar shqiptar është shpallur në kërkim nga shteti rumun, pasi ka plagosur me thikë një pronar klubi.

Sipas mediave vendase, raportohet se shqiptari, i identifikuar si Elis Rroshkodol, dyshohet se pa asnjë shkak është ngritur nga tavolina ku qëndronte dhe është drejtuar nga ajo e pronarit, duke e plagosur me thikë.

Pas ngjarjes ai dyshohet se është larguar në drejtim të Stambollit.

foto galeri