Sako dhe Çyrbja në Ishëm, inspektojnë investimet që po bëhen në këtë zonë (VIDEO)

10/04/2021 - 12:09

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako dhe deputeti Jurgis Çyrbja kanë inspektuar një sërë investimesh të rëndësishme që po zbatohen në njësinë administrative të Ishmit. Ata kanë inspektuar qendrën e re shëndetësore që po ndërtohet në këtë zonë, një rrugë kryesore që po rehabilitohet tërësisht dhe disa banesa individuale që po rindërtohen në kuadër të procesit të rindërtimit. Kryebashkiakja Sako deklaroi se rruga prej 9 kilometrash që lidh Ishmin me qytete të tjera përfundon pas dy muajve e po kështu shumë shpejt përfundon edhe qendra shëndetësore. Nga procesi i rindërtimit në Ishëm po ndërtohen 300 banesa të reja individuale, janë rindërtuar 2 shkolla dhe 2 të tjera janë në proçes.

Gjatë vizitës në banesat individuale që po ndërtohen të reja kryebashkiakja Sako është takuar me banorët duke diskutuar me ta rreth punës që po bëhet në këtë njësi administrative si dhe rreth procesit të rindërtimit që po vijon me ritme të larta sin ë Ishëm ashtu edhe në të gjithë Durrësin.

Kryebashkiakja Emiriana Sako deklaroi se procesi i rindërtimit falë mbështetjes maksimale nga qeveria dhe kryeministri Edi Rama po ecën mjaft mirë dhe pritet që të përfundojë pranverën e vitit të ardhshëm.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar se një objektiv i mandatit të tretë do të jetë revolucioni në administratë për të sh

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kongresin e PS-së falënderoi liderin historik të PS-së Fatos Nanon, duke thënë se ai ishte f

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, në 30-vjetorin e Partisë Socialiste ka deklaruar dorëheqjen nga politika.

Ish-kryeministri i "Pajtimit Kombëtar" të Shqipërisë, Bashkim Fino, është përkujtuar sot në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS.

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi informon se në 6 ditët e para të operacionit "Bregdeti ynë" janë shembur 35 objekte pa leje në Ksamil, S

Presidenti Ilir Meta ka kujtuar 22-vjetorin e Çlirimit të Kosovës përmes një positmi në Facebook me një video nga 12 qershori i vitit 199

Kryedemokrati Lulzim Basha feston sot 47-vjetorin e lindjes, datë e cila përkon edhe me 30-vjetorin e themelimit të Partisë Socialiste.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ka komentuar rastin e prokurorit të Përmetit, Asllan Bajrami, i cili ka marrë kërcënime pak ditë m

Taulant Balla ka uruar sot ditëlindjen e Partisë Socialiste përmes një videomesazhi të publikuar në Facebook. 

Partia Socialiste do të mbledhë sot pasdite Kongresin e jashtëzakonshëm.