Sako dhe Çyrbja në Ishëm, inspektojnë investimet që po bëhen në këtë zonë (VIDEO)

10/04/2021 - 12:09

Kryebashkiakja e Durrësit, Emiriana Sako dhe deputeti Jurgis Çyrbja kanë inspektuar një sërë investimesh të rëndësishme që po zbatohen në njësinë administrative të Ishmit. Ata kanë inspektuar qendrën e re shëndetësore që po ndërtohet në këtë zonë, një rrugë kryesore që po rehabilitohet tërësisht dhe disa banesa individuale që po rindërtohen në kuadër të procesit të rindërtimit. Kryebashkiakja Sako deklaroi se rruga prej 9 kilometrash që lidh Ishmin me qytete të tjera përfundon pas dy muajve e po kështu shumë shpejt përfundon edhe qendra shëndetësore. Nga procesi i rindërtimit në Ishëm po ndërtohen 300 banesa të reja individuale, janë rindërtuar 2 shkolla dhe 2 të tjera janë në proçes.

Gjatë vizitës në banesat individuale që po ndërtohen të reja kryebashkiakja Sako është takuar me banorët duke diskutuar me ta rreth punës që po bëhet në këtë njësi administrative si dhe rreth procesit të rindërtimit që po vijon me ritme të larta sin ë Ishëm ashtu edhe në të gjithë Durrësin.

Kryebashkiakja Emiriana Sako deklaroi se procesi i rindërtimit falë mbështetjes maksimale nga qeveria dhe kryeministri Edi Rama po ecën mjaft mirë dhe pritet që të përfundojë pranverën e vitit të ardhshëm.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nënkryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili të shtunën pas përfundimit të Kongresit të Jashtëzakonshëm të Partisë Socia

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka përcjellë një mesazh për pelegrinët e Kishës së Laçit dhe besimtarët e krishterë.

Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj ka folur për vizionin "Shqipëria 2030" në Kongresin e PS.

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjitikës, Belinda Balluku është shprehur gjatë Kongresit të PS se  në mandatin e tretë do të ndërtohe

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është shprehur se brenda vitit të parë të qeverisjes së mandatit të tretë të PS, çdo shqiptarë do të ket

Kryeministri Edi Rama, në fjalën e tij në Kongresin e PS deklaroi se Partia Socialiste nuk bëhet mbulesë për asnjë drejtor apo ministër,

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka paralajmëruar se një objektiv i mandatit të tretë do të jetë revolucioni në administratë për të sh

Kryeministri Edi Rama në fjalën e mbajtur në Kongresin e PS-së falënderoi liderin historik të PS-së Fatos Nanon, duke thënë se ai ishte f

Kryeparlamentari Gramoz Ruçi, në 30-vjetorin e Partisë Socialiste ka deklaruar dorëheqjen nga politika.

Ish-kryeministri i "Pajtimit Kombëtar" të Shqipërisë, Bashkim Fino, është përkujtuar sot në Kongresin e jashtëzakonshëm të PS.