Betohen në Kuvend 11 deputetët e rinj (EMRAT)

16/05/2019 - 10:43

11 deputetët e rinj, si nga listat e PD-së dhe LSI-së ashtu edhe nga listat e PS-së janë betuar në Kuvend këtë të enjte. Pasi morën aprovimin nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve deputetët e rinj ishin të pranishëm në sallë ku u betuan për marrjen e detyrës.

Deputetët nga radhët e opozitës, janë: Krenar Rryç, Halil Valteri, Selami Jenisheri, Besnik Troplini, Vasil Strejovski, Edmond Stojku, Suzana Topi.

Gjithashtu u betuan dhe 4 deputetë të rinj nga radhët e Partisë Socialiste Ardjan Jakuli, Florenc Spaho, Ardit Konomi, si dhe u ul në parlament për herë të pare dhe kreu i FRESH-it, Elio Hysko.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ish-deputeti i Partisë Demokratike, Ervin Salianji është paraqitur sot në gjykatën penale për t'u përballur me padinë e deputetes sociali

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha flet në një intervistë për gazetën “standard” mbi krizën politike e kushtetuese që ka prekur ve

Presidenti i Republikës Ilir Meta, ka dhënë një mesazh sot në Ditën Kombëtare të Jetimëve për këtë kategori të shoqërisë.

Kryedemokrati Lulzim Basha gjatë vizitës në Londër ka dhënë një intervistë për BBC World ku ka folur për situatën në Shqipëri, vendimet e

Kryeministri grek Alexis Tsipras thekson se mbrojtja e të drejtave të minoritetit grek në vendin tonë, është një ndër kushtet kryesore pë

Ish-ministri i Energjisë dhe Infrastrukturës, Damian Gjiknuri, me anë të reagimi në Facebook, ka sulmuar mediat që kanë bërë publik lajmi

Në mbyllje te vizitës së tij në Parlamentin Britanik dhe Dhomën e Lordëve, kryetari i PD, Lulzim Basha është takuar më anëtarët e Parlame

Edhe pse temperaturat janë shoqëruar me luhatje të vazhdueshme, qyteti i Vlorës ka shpejtuar për të hapur sezonin turistik për vizitorët

Pas marrjes në pyetje te Prokuroria e Krimeve të Rënda të kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, ka reaguar kryetari i FRPD-së Belind