Deputetja socialiste: Gjëma e mbrëmshme s’duhet të përsëritet!

11/08/2018 - 14:14

Pas tragjedisë së Selenicës, deputetja socialiste Elisa Spiropali, në një postim në Facebook shkruan se për vrasësit me apo pa probleme mendore duhet të jepet dënimi maksimal.

Ndër të tjera Spiropali shkruan se gjëma e mbrëmshme nuk mund dhe nuk duhet të përsëritet, ndaj propozon fillimin e një fushate për mbledhjen e armëve. 

POSTIMI I PLOTË

Fushatë publike për mbledhjen e armëve. Ligj i posaçëm me dënim të rëndë për ata që zotërojnë armë pa leje. Dënim maksimal për vrasësit me apo pa probleme mendore.

Gjëma e mbrëmshme nuk mund dhe nuk duhet të përsëritet. Jemi pak për të duruar makabritete të tilla. Shpirti i të vrarëve u prehtë në paqe! Zoti u dhëntë forcë familjarëve të mbijetuar!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar ashpër pas dekretit të Presidentit Meta për Sandër Lleshaj.

Kryeministri Edi Rama ka reaguar menjëherë në Twitter pas dekretit të Presidentit të Republikës Ilir Meta për Sandër Lleshajn si ministër

Presidenti Ilir Meta është ‘dorëzuar’. Mësohet se ai ka dekretuar emrin e Sandër Lleshajt si Ministër i Brendshëm.

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma në një dalje për mediat ka folur për përgjysmimin e projekt-buxhetit të 2019-s.

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjetin social Facebook mesazhin e qytetarit dixhital, ku thotë se vizita e djeshme e zv.mi

Partia Demokratike ka vijuar akuzat ndaj kryebashkiakut të Durrësit Vangjush Dako, përmes deputetes Orjola Pampuri.

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar sot nxjerrjen në lirim të oficerit me gradë madhore, Gjeneral Brigade Sandër Lleshaj, duke i hapur kësh

I ftuar në emisionin “Politika Online” në Gazeta Shqiptare, sekretari i grupit parlamentar të PS-së, Ervin Bushati paralajmëron të njëjti