I mbaron mandati, Kryemadhi takon ambasadoren e Gjermanisë

25/07/2019 - 18:10

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi, zhvilloi sot një takim në selinë e LSI me ambasadoren e Gjermanisë në Tiranë Susanne Schütz, në përfundim të mandatit të saj si ambasadore e Republikës Federale të Gjermanisë në Shqipëri.

Kryemadhi shprehu vullnetin për rritjen e mëtejshme të bashkëpunimit mes dy vendeve, me fokus të veçantë proceset reformuese të shtetit të së drejtës dhe përmirësimit të klimës së biznesit për të garantuar jo vetëm ritme më të shpejta të integrimit të Shqipërisë drejt Bashkimit Europian por dhe për të tërhequr investitorët gjermanë për të zhvilluar ekonominë shqiptare, e cila do të sjellë hapjen e vendeve të reja të punës.

Duke e falenderuar ambasadoren Schütz për bashkëpunimin, kryetarja e LSI shprehu mirënjohjen për kancelaren Merkel dhe qeverinë gjermane për mbështetjen në rrugëtimit e Shqipërisë dhe rajonit në Bashkimin Europian.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deputeti Lefter Koka ka kujtuar sot 30-vjetorin e eksodit të madh të shqiptarëve drejt Italisë, një ndër të cilët ishte edhe ai vetë.

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka publikuar në rrjete sociale mesazhin e kreut të të rinjve te PPE, i cili bën thirrje që m

Kryeministri Edi Rama i dha një mesazh politikës italiane nga Brindizi, ku u zhvillua një ceremoni në kuadër të 30-vjetorit nga eksodi ma

Deputetja Reme Lala e cila pranoi të garojë në zgjedhjet e 25 prillit nën siglën e PS ka dhënë dorëheqjen papritur.

Presidenti Ilir Meta ka vlerësuar me titullin e lartë "Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut", ish-volejbollistin e shquar shqiptar, Hysen Dom

Pas Vasilika Hysit dhe Besnik Bares, një tjetër deputet i Partisë Socialiste lajmëron largimin nga politika.

Gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ministri i Jashtëm italian, Luigi Di Maio shprehu mbështetje të madhe në proce

Gjatë vizitës së tij në Puglia kryeministri Edi Rama është vlerësuar me çmimin “Rrënja e Puglia-s”.

Ministrja për Evropën dhe Punët e Jashtme Olta Xhaçka ka publikuar pamjet e eksodit të shqiptarëve drejt Italisë 30 vite më parë, ku mijë

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku folur për herë të parë në lidhje me denoncimin e bërë në SPAK nga Partia Demok