Nesër 25 maj, Basha fton të gjithë shqiptarët të protestojnë (VIDEO)

24/05/2019 - 15:18

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka ftuar të gjithë shqiptarët në protestën e nesërme më 25 maj në Tiranë.

Në një postim në Facebook, Basha i fton të gjithë shqiptarët të protestojnë nesër në kryeqytet për të treguar vendosmërinë për liri e zgjedhje të lira.

"Të gjithë në Tiranë nesër, më 25 maj në orën 19:00, për të treguar vendosmërinë tonë për liri, për demokraci, për zgjedhje të lira e një qeveri nga populli, të popullit dhe për popullin, për Shqipërinë si e gjithë Europa. Asnjë hap pas! #25maj #ShqipëriaSiEuropa", shkruan Basha krahas videos me pamjet e protestave të kaluara të opozitës.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas deklaratës ironike të ish-deputetit demokrat Edi Paloka, teksa komentonte shtyrjen e afatit për komisionin hetimor të ngritur ndaj Me

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha është takuar sot me kryeministrin e Kroacisë, Andrej Plenković, në Kongresin e PPE në Zagreb

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi ka reaguar pas deklaratave të kreut të Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla, se Kuvendi

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla zbuloi përmes një deklarate për media hapin e radhës të PS për shkarkimin

Kryedemokrati Lulzim Basha, ka përkujtuar përmes një postimi në Twitter, 6-vjetorin e ndarjes nga jeta të Sokol Olldashit.

“Amerika është e përkushtuar ta ndihmojë Shqipërinë në forcimin e shtetit ligjor dhe qeverisjes së saj”.

Në një prononcim për mediat në përfundim të takimit me presidentin Ilir Meta, ish-kryeministri Sali Berisha u pyet nga gazetarët si do ve

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka takuar sot në Presidencë ish-kryeministrin Sali Berisha.

Pas 30 minutash ka përfunduar takimi në Presidencë mes ish-kryeministrit Sali Berisha dhe Presidentit Ilir Meta, i ftuar në vijim të turi

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj njëherësh edhe kryetar i Shoqatës për Autonominë Vendore propozoi rishikimin e ndarjes së re