VIDEO/ Vasili thirrje qytetarëve: Ngrihuni! Mafia në pushtet po rrëmben Republikën!

14/11/2019 - 11:00

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili është bërë pjesë e debatit të nisur së fundi për procesin e përzgjedhjes së anëtarëve të Gjykatës Kushtetuese.

Përmes një video-mesazhi në Facebook, Vasili iu bën thirrje qytetarëve të ngrihen për të mbrojtur familjet e tyre dhe Kushtetutën, ndërsa shkruan se mafia në pushtet kërkon të rrëmbejë Republikën.

POSTIMI I PLOTË

Mafia e kapjes se drejtesise doli hapur!(VIDEO).

Ata qe po dhunojne Kushtetuten per te rrembyer Gjykaten Kushtetuese kane emra jane Edi Rama dhe Dvoran-partia.

Nga Arta prokuroria tek Arta kushtetusja.

Gra te ndryshme rrembimi i drejtesise i njejti.

Mafia ne pushtet kerkon te rrembeje Republiken.

Te gjithe ne kembe ne mbrojtje te Kushtetutes dhe familjes

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zyra e OSBE-së për Institucione Demokratike dhe të Drejtat e Njeriut (OSBE/ODIHR) dhe Prezenca e OSBE-së në Shqipëri organizuan sot, në T

Është mbajtur sot në Tiranë Konferenca Shkencore kushtuar 100-vjetorit të parlamentarizmit shqiptar.

Përmes një postimi në Facebook, ish-ministri i Jashtëm, Ditmir Bushati ku kujtuar ngjarje të ndryshme të ndodhura më 21 janar ndër vite.

Kryeministri Edi Rama u nis mëngjesin e sotëm nga aeroporti ushtarak Chuguev në Ukrainë, drejt pikës së kontaktit me ata që e kundërshtoj

Kryedemokrati Lulzim Basha ka kujtuar 00-vjetorin e Kongresit të Lushnjës, një nga ngjarjet më madhore të historisë së vendit tonë në të

Në një komunikim për mediat, sekretari për Çështjet Ligjore në PD, Çlirim Gjata tha se emërimi antikushtetues dhe i paligjshëm i Artur Me

Ish-kryeministri, Sali Berisha ka reaguar për marrëveshjen e arritur, me ndërmjetësimin e SHBA-ve, për rivendosjen e linjës ajrore Beogra

Ambasadorja e re e Mbretërisë së Vendeve të Ulëta në vendin tonë, Guusje Korthals Altes gjatë konferencës për hetimin financiar tha se në

Presidenti i vendit Ilir Meta ka kujtuar sot 100-vjetorin e Kongresit të Lushnjës, duke e cilësuar atë një nga ngjarjet më të mëdha dhe m

E ftuar në emisionin “5 Pyetje me Babaramon” kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi u shpreh se i gjithë aksioni i opozitës në vitin 2019 nuk