Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Shënohen 32 vdekje dhe 2 215 raste të reja me Covid në 24 orët e fundit në Greqi

05/03/2021 - 17:27

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik, EODY konfirmoi sot  se rastet e reja  laboratorike të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2 215, nga të cilat 15 u identifikuan pas kontrolleve në portat e vendit.

Numri i përgjithshëm i rasteve është 201 677.  Bazuar në rastet e konfirmuara të 7 ditëve të fundit, 71 konsiderohet se kanë të bëjnë me udhëtime nga jashtë dhe 2 885 kanë të bëjnë me një rast tashmë të njohur.

Vdekjet e reja të pacientëve me COVID-19 janë 32, ndërsa që nga fillimi i epidemisë janë regjistruar gjithsej 6 664 vdekje.

Numri i pacientëve të trajtuar në  intubim është 451. Që nga fillimi i pandemisë, 1 398 pacientë janë larguar  nga institucionet shëndetësore.

Pranimi i pacientëve të rinj Covid-19 në spitalet e territorit është 402, ndërkohë që pranimi mesatar shtatë ditësh është 335 pacientë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia maqedonase, në bashkëpunim edhe me Agjencinë Amerikane në luftën kundër narkotikëve DEA, në një operacion anti-drogë në rrugën Pl

Një gazetar investigativ grek është qëlluar dhe vrarë pranë shtëpisë së tij në Athinë.

Autoritetet greke njoftuan sot se rastet e reja të konfirmuara të koronavirusit të regjistruara në 24 orët e fundit janë 2747, nga të cil

Këtë të hënë janë hapur të gjithë dyqanet dhe bizneset e vogla në Greqi, me përjashtim të Selanikut, Patrës dhe Kozanit.

50 persona kanë humbur jetën nga COVID-19 në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut.

Qeveria turke do që deri në fillim të vjeshtës të vaksinojë 60% të popullsisë kundër virusit korona.

Maqedonia e Veriut ka pranuar të enjten 20.000 doza të vaksinës ruse Sputnik V, si donacion nga Serbia ndërsa së shpejti pritet të marrë

Një tragjedi ndodhi pak kohë më parë në Gymnos Evia  në komunën e Eretria, ku sipas informacionit të parë të paktën katër anëtarë të ekui

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken i ka dërguar një letër presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ku i kërkon njohjen recipro

Policia italiane ka vënë në pranga një 49-vjeçar shqiptar,pasi u denoncua nga e bija.