Tragjike/ Makina bie në humnerë, vdesin dy tifozë, tre të plagosur rëndë

15/12/2019 - 21:18

Dy tifozë të ekipit të Malit të Zi, Buducnost, kanë vdekur dhe tre të tjerë janë plagosur pasi makina e tyre përfundoi në humnerë.

Lajmi bëhet i ditur nga mediat lokale, që konfirmojnë se viktimat janë të rinjtë, Miljan Bobicic dhe Marko Lazarevic. Ndërkohë, sipas asaj që shkruan "Vijesti.me", të plagosurit janë Jovan Boljevic, 20 vjeç, Dragan Bulatovic, 20 vjeç dhe Ilija Jevric, 18 vjeç.

Gjendja e tyre vijon të jetë e rëndë. Pesë tifozët po udhëtonin drejt Grbalj për të qenë në stadium në mbështje të ekipit të tyre të zemrës, Buducnost.

Megjithatë, një përplasje kokë më kokë me një automjet tjetër, tip "Wolkswagen" bëri që mjeti të humb kontrollin dhe të "fluturojë" drejt humnerës. Ekipi i tyre i zemrës fitoi me shifrat 4-0, teksa "mbuloi" në zi rrjetet e saj sociale.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Autoritetet greke njoftuan sot për 151 raste të reja të koronavirusit në vend, nga të cilat 7 janë zbuluar pas kontrolleve në pikat kufit

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka thënë se Projektligji për vlerat e luftës së UÇK-së, ndalon mendimin ndryshe dhe paraqet vazhd

153 raste të reja me koronavirus jane regjistruar ne 24 oret e fundit në Greqi. Numri i përgjithshëm i rasteve ka shkuar në  5123.

Ministri i Shëndetësisë i Maqedonisë së Veriut, Venko Filipçe, u bëri thirrje pacientëve që janë shëruar nga COVID-19 të dhurojnë plazmën

6 viktima, 113 raste të reja nga kryerja e 1543 testimeve dhe 259 pacientë të shëruar është bilanci për Covdi-19 brenda 24 orëve të fundi

Autoritetet shëndetësore në Greqi paralajmëruan të martën për rrezikun e përhapjes së koronavirusit të ri, që e shkakton sëmundjen COVID-

Ministria e Shëndetësisë në Maqedonisë e Veriut ka bërë me dije se nga 830 testime të realizuara brenda 24 orëve të fundit, 75 kanë janë

Tre të vdekur dhe 74 të infektuar nga Covid-19 është bilanci i 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik në Greqi ka njoftuar se gjatë 14 orëve të fundit janë regjistruar 75 raste të reja me koronavirus

Katër viktima dhe 166 raste të reja me Covid-19 janë shënuar në 24 orët e fundit në Maqedoninë Veriore.