Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se në buxhetin e vitit 2024, do të ketë rritje të pagave për 14.207 infermierë. 

Në një postim në rrjetin social “Facebook”, Rama shkruan se pagat për infermierët do të rriten me 15 mijë lekë. 

“Mirëmëngjes, dhe me lajmin e mirë se me buxhetin e ri do ketë rritje të pagave për 14.207 infermierë, ju uroj një të diel të mbarë”– shkruan Rama.