Kryeministri Edi Rama është takuar me ish-sekretaren e Shtetit të SHBA-së, Hillary Clinton në Mynih, ku po zhvillohen punimet e Konferencës së Sigurisë.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kreu i qeverisë e ka cilësuar Clinton si një mike të madhe të Shqipërisë dhe Kosovës.

“Mynih – Me miken e madhe të Shqipërisë dhe Kosovës, Sekretaren e Shtetit, Hillary Clinton”, shkruan Rama në Facebook.