Në mediat britanike nuk ka asnjë dyshim për martesën e Taika Waititi dhe Rita Ora.

Dy zogjtë e dashuruar janë martuar në një ceremoni intime në Londër, raporton ‘The Sun UK’. “Ishte një ceremoni vërtet intime dhe super e veçantë për të gjithë të ftuarit”, tha një burim për median. “Më të afërmit dhe më të dashurit e tyre mund ta shohin se sa çmendurisht të dashuruar janë.”

Burimi më tej pohoi se këngëtarja – e cila gjithashtu ka ndryshuar emrin e saj në Waititi-Ora – donte një martesë të vogël në mënyrë që “të mbante marrëdhënien e tyre sa më private”. Burimi vazhdoi: “Është planifikuar edhe një festë e madhe, siç ndodh shpesh me njerëzit e showbiz-it, por mos prisni ta shihni ndonjë ceremoni të bujshme.”

Ora në dukje e konfirmoi lajmin, si dhe shfaqi atë që dukej si një unazë dasmesh në një foto të shpërndarë në Instagram të dielën. Këngëtarja e “For You”, 31 vjeç, dhe regjisori i “Thor: Ragnarok”, 46 vjeç, u raportua se i kishin bërë propozime pothuajse “të njëkohshme” njëri-tjetrit muajin e kaluar dhe po planifikonin një ceremoni private që do të pasohej nga një festë e madhe më vonë këtë verë.

“Kjo nuk do të thotë se ata do të bëjnë një gjë të madhe spektakolare”, tha një burim për ‘The Sun UK’ në atë kohë. “Ka të bëjë vetëm me ata që janë të dashuruar dhe të vendosin se është koha e duhur për të zyrtarizuar marrëdhënien e tyre.

Çifti u lidh për herë të parë në maj të vitit 2021, kur ata u fotografuan me njëri-tjetrin në Sydney, Australi. Ata u fotografuan gjithashtu duke u puthur në një ballkon së bashku me një person të tretë, aktoren Tessa Thompson. “Unë mendoj se në botën e internetit, gjithçka kalon shumë shpejt,” tha Waititi për ‘Sydney Morning Herald’ pas puthjes virale. “Dhe gjithashtu, ‘A është kaq e madhe një punë?’ Jo, jo në të vërtetë. Nuk po bëja asgjë të keqe. Është mirë.” Tre muaj më vonë, dyshja bënë debutimin e tyre në tapetin e kuq në premierën e “The Suicide Squad”.