Nga përparimet financiare, ngritjet dhe mundësitë e reja të biznesit, deri te aventurat e reja të dashurisë ose takimet fatale të dashurisë, ne gjithmonë duam që diçka e këndshme të na ndodhë në vitin e ardhshëm të revolucionit rreth Diellit.

Astrologët pohojnë se fati do t’u buzëqeshë veçanërisht katër shenjave të zodiakut që ose do të takojnë dashurinë e jetës së tyre në vitin 2023, ose do të nisin kapitujt e rinj të bukur të dashurisë si fejesa ose dasma.

Aspektet emocionale të shenjave të zodiakut: Ja cila shenjë largohet lehtësisht nga dashuria dhe cila shenjë është simbol i forcës. Zbuloni më poshtë nëse jeni një nga ata me fat.

Dashi

Edhe nëse nuk e kanë mendjen për momentin, Dashi së shpejti do të jetë gati të thotë ‘po-në’ fatale. Sipas astrologjisë, sa i përket dasmave, kjo shenjë mund t’i presë tashmë në mars, por edhe në fillim të verës në korrik. Ata do të kuptojnë papritur se sa shumë i duan partnerët e tyre dhe do të ndihen të motivuar për të filluar një kapitull të ri të jetës së tyre.

Demi

Demit do t’i realizohen shumë dëshira vitin e ardhshëm, ndaj ata që fantazojnë martesën e ëndrrave të tyre më në fund do të kenë të tyren.

Për ta në vitin 2023, gjithçka ka të bëjë me dashurinë, edhe për ata për të cilët fejesa apo martesa nuk është aktualisht prioritet. Në vitin 2023, Demi përndryshe racional do të zgjojë shqisat e tyre seksuale dhe do të dëshirojë të hyjë në një marrëdhënie pasionante sa më shpejt të jetë e mundur, dhe ata që tashmë kanë partnerë do të ndihen më të lidhur me partnerin se kurrë më parë.

Akrepi

Në vitin 2023, Akrepat e horoskopit mund të presin ndryshime të mëdha në aspektin e dashurisë.

Një “goditje” e fortë romantike dhe dashurie i pret në fund të vitit 2023, ndaj mund të dashurohen marrëzisht me një person nga puna. Edhe pse marrëdhënie të tilla zakonisht janë të ndaluara, ato do të tërhiqen nga ndonjë “frutë e ndaluar” dhe do të fillojnë një aventurë pasionante.

Bricjapi

Edhe pse Bricjapët nuk njihen si romantikët e Zodiakut, ata ende i qëndrojnë vlerave tradicionale, ndaj në vitin 2023 do të ndihen gati për të legjitimuar lidhjen e tyre të dashurisë.

Pranvera do të kalojë për ta në shenjë dashurie të qetë, të qëndrueshme dhe më në fund do të kuptojnë se ndoshta ka ardhur koha të fejohen me personin e tyre të veçantë.