Postimi i Eduart Grishajt zbuloi arsyen pse ai dhe Arbana e quajtën djalin Diell

09/05/2021 - 17:31

Në shumë vende sot festohet Dita e Nënës. Duke përfituar nga ky rast, Eduart Grishaj na ka prezantuar me të ëmën, Diellën. Emri i saj zbuloi shumë për faktin pse ai dhe Arbana zgjodhën ta quajnë djalin e tyre Diell. Veç faktit që është emër shqiptar, emri i Diellit është frymëzuar edhe nga gjyshja e tij.

“Meqë qenka dita e nënës sot. Kjo është Diella, nëna ime kur ka qenë bloggere Instagrami në 1975-n”, - ka shkruar Eduarti me humor. “Imazhi i ‘Karamele Zana’, ‘Bukës së misrit’, ‘I ranxhatës’, ‘I sapunit 5 lekësh’ si dhe shumë markave të rrobave në vend.”

Djali i Arbanës dhe Eduartit erdhi në jetë në tetor të vitit që lamë pas. Emrin e bëri publik vetë Eduarti menjëherë pas lindjes, ku përkrah fotos së parë me të birin, shkroi: “Lindi Dielli”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Moderatorja Roza Lati ka qenë e ftuar ditën e djeshme në emsionin "Ftesë në 5" me Bieta Sulon, por gjërat nuk kanë shkuar mirë gjatë inte

Aktori i njohur turk dhe shumë i dashur për publikun shqiptar, Kivanç Tatlitug do të bëhet së shpejti baba.

Kim Kardashian ka shpjeguar arsyen pse u divorcua nga Kanye West.

Modelja Irina Shayk dhe reperi Kanye West nuk e kanë konfirmuar ende romancën e tyre, por fotot e shkrepura nga paparaci kanë zbuluar gji

Ermal Meta ka shënuar një tjetër super sukses dhe s’mund të na bënte më krenarë.

Jennifer Lopez dhe Ben Affleck duket se e kanë çuar lidhjen e tyre në një tjetër nivel, pasi ditët e fundit kanë vendosur të jetojnë së b

Këngëtari i dashur për publikun, Shpat Kasapi ka kurorëzuar në martesë dashurinë e tij me të fejuarën, Selvije Jao.

Kohët e fundit është përfolur në media se Olti nuk u zgjodh opinionist në "Big Brother" pasi ka patur një konflikt mes tij dhe Arbanës.

Megjithëse pa përfunduar ende divorcin nga gruaja e tij e gjashtë vjetëve Kim Kardashian, reperi Kanye West është fotografuar me supermod

Këngët e Dua Lipas kryesojnë listën e më të dëgjuarave në radion dhe televizionin britanik për vitin 2020, falë albumit të saj fitues të