Princ Harry dhe Meghan Markle nuk pranohen si shtetas nga Kanadaja

17/01/2020 - 11:17

Pas vendimit të papritur të Princit Harry dhe Meghan Markle për t’u larguar nga familja mbretërore, duket se plani tyre do prishet pasi Kanadaja nuk i ka pranuar si shtetas.

Sipas “Mail”, plani i Meghan dhe Harry-t për të jetuar në Kanada shkel ligjet.

“Si përgjigje e njoftimit të papritur të një plani të paqartë dhe evolucionar për Dukën dhe Dukeshën e Sussex (Princi Harry dhe Meghan) të transferohen në Kanada duke mbetur pjesë e Familjes Mbretërore, përgjigjja e qeverisë  së Trudeau duhet të jetë e thjeshtë dhe e përmbledhur: “JO.”

Jeni të mirëpritur të vizitoni vendin, por për aq kohë sa jeni mbretër. Kanadaja nuk mund t’ju lejojë të vini të qëndroni pasi prish një tabu kushtetutuese të pashprehur,”- shkruhet në artikullin e publikuar.

Meghan dhe Harry ende nuk kanë reaguar pas këtij lajmi dhe s’dihet se ç’vendim do të marrë çifti pas këtij njoftimi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Para disa ditësh, Ledri Vula publikoi projektin më të ri muzikor të titulluar "Prej inati", një këngë shumë ritmtike, e cila menjëherë pa

Rreth 20 mijë fansa të yllit të basketbollit Kobe Bryant morën pjesë dje në homazhet në nderim të tij dhe vajzës 13-vjeçare, Gianna në "S

Beyonce mori pjesë dje në homazhet për mikun e saj të ndjerë Kobe Bryant duke performuar këngën e tij të preferuar XO, në memorialin publ

Aktori Tom Cruise është “ngujuar” në hotelin luksoz “Gritti Palace” të Venecias. 

Ndërkohë që Princi Harry dhe Meghan Markle ende janë duke u përpjekur që të gjejnë mënyrën e duhur për t’u larguar tërësisht nga jeta mbr

Supermodelja Gigi Hadid dhe këngëtari  Zayn Malik u rikthyen sërish bashkë pas ndarjes që zgjati pak më shumë se dy vite.

Këngëtari i njohur grek, Notis Sfakianakis është ndjerë keq gjatë një performace në skenë në një nga lokalet e natës në Athinë.

Regjisori Quentin Tarantino dhe bashkëshortja e tij, Daniella Pick, janë bërë prindër për herë të parë.

Ilda Bejleri është një nga personazhet më të komentuar rreth jetës së saj private për shkak të kuriozitetit të madh të ndjekësve të saj l

Një natë më parë, Aurela Hoxha, ishte pjesë e mbrëmjes së “Vogue” në festën e organizuar në Milano.