Interi projekton Alegrin nëse largohet Konte, ish-trajneri i Juves vendos 2 kushte për mesfushën zikaltër

14/08/2020 - 14:55

“Kam parë sulme të paarsyeshme kundër skuadrës dhe kundër meje dhe jam mbrojtur shumë pak nga klubi. Kështu që këto 82 pikë janë të merituara nga lojtarët dhe unë. Janë të miat, stafit dhe futbollistëve. Duhet të flasim me presidentin, i cili është në Kinë…”.

Shigjeta e lëshuar nga Antonio Konte pasi përfundoi sezonin në Serinë A i hodhi benzinë zjarrit mes trajnerit të Interit dhe drejtuesve të klubit, duke u hapur derën këtyre të fundit që të mendojnë për planin B në rast se do të kemi një divorc me trajnerin aktual: Masimiliano Alegri.

Pak ditë më vonë, pavarësisht kualifikimit të zikaltërve në gjysmëfinalet e Ligës së Europës, ujërat nuk duket se janë qetësuar plotësisht dhe torinezja “Tuttosport” sjell në vëmendjen emrin e ish-trajnerit të Milanit dhe Juventusit si kandidat për të zëvendësuar Konten. Dhe Alegri ka vendosur dy kushte nëse do të pranojë këtë detyrë”: transferimin e Milinkoviç-Saviçit dhe Toni Krosit. Ai është i dashuruar me mesfushorin gjerman të Realit dhe ka shfaqur interes për të që kur drejtonte “Zonjën”.

Transferimi i Krosit duket më i thjeshtë, duke qenë se ai e ka mbyllur ciklin e tij në “Bernabeu” ndërsa Lacio kërkon për mesfushorin e saj 80 milionë euro.

Por nga ana tjetër, nëse do të vazhdohet me Konten, ai ka vendosur kushte për të qëndruar në stol. Tangui Ndombele, mesfushori i Totenhemit, është një nga kërkesat e tij. Dhe përveç mesfushorit francez, ai kërkon një zëvendësues edhe për qendërmbrojtësin në largim Milan Shkrinjar (është i pakënaqur edhe nga Godin).

Krahu i majtë i mbrojtjes është gjithashtu një repart që duhet përforcuar dhe dëshira është Emerson Palmieri (Çelsi). Por Konte duhet të krijojë konkurrencë edhe për Lukakun dhe ëndrra e tij mbetet Xheko, edhe pse nuk përjashtohet një alternativë më pak e kushtueshme si ajo e Zhirusë. Për Stiven Zhang duket një verë e nxehtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.

Teuta meriton notën 10 në këtë merkato në bazë të përforcimeve që ka bërë ekipi blu.

Teuta është gati, e vetmja gjë që pret tashmë është nisja e kampionatit.

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin

Lewis Hamilton mund të jetë në rrugën e duhur drejt titullit të tij të shtatë në Formula 1, por britaniku nuk ka kontratë për vitin 2021.