Nga Inzaghi te Piontek, Milani dhe mallkimi i fanellës me numrin 9

10/07/2019 - 14:48

Ditën e djeshme është bërë zyrtare, ndërrimi i numrit në fanellën e Piontek. Polaku nga numri 19 që kishte, tani do të marrë fanellën me numrin 9.

Pikërisht fanella më numrin 9, vitet e fundit për të thënë të vërtetën, nuk ka sjellë shumë fat. Pas largimit të Pipo Inzaghi, të gjithë të tjerët që kanë marrë atë numër kanë dështuar. Gjithsej e kanë mbajtur 8 lojtarë, të cilët kanë zhgënjyer me kuqezinjtë.

Si fillim e mori Pato, i cili në 7 ndeshje shënoi vetëm dy gola, një sezon më vonë e mori Matri, ku edhe ky ishte zhgënjim total, i cili në 18 ndeshje shënoi vetëm 1 gol. Edhe Torres, pas 10 ndeshjesh me numrin 9 shënoi 1 gol, për të vazhduar me Destro, me 15 ndeshje dhe 3 gola, dhe pas tij Luiz Adriano i cili në 36 ndeshje shënoi 6 gola.

Diçka më mirë ishte Lapadula që në 29 ndeshje me kuqezinjtë shënoi 8 gola, për të vazhduar më pas me Andre Silvan, i cili në 40 ndeshje shënoi 10 gola. Dhe për ta mbyllur me Higuain i cili në 22 ndeshje shënoi 8 gola, për t'u zëvendësuar më pas nga Piontek. Polaku 24-vjeçar tani përveç mbrojtsave, duhet të sfidojë edhe mallkimin e fanellës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon

Kriza e shkaktuar nga pandemia botërore tani ka goditur edhe futbollin. Shumë klube janë në vështirësi, përfshirë këtu edhe Arsenalin.

Jorge Messi, babai i “yllit” të Barcelonës, Lionel Messi, ka zbarkuar zyrtarisht në kryeqedrën e Lombardisë, Milano, që e ka përzgjedhur

Kampionët e Kosovës Drita, janë shtangur nga një lajm i papritur nga Ambasada e Zvicrës.

Sherif Kallaku nuk është më pjesë e Teutës, pasi do të vazhdojë karrierën me Lokomotivën e Zagrebit.

Futbolli holandez do të eksperimentojë një vendim historik që mund të ndryshojë përgjithmonë fytyrën e këtij sporti.

Maska në vendet publike, udhëtime vetëm me avionë privatë, ndalet në mënyrë kategorike shkëmbimi i fanellave.

Inter harron deklaratat e Contes, lë pas tensionin e fund sezonit dhe rikthehet fitues në Europa League, turne që dëshirojnë ti shkojnë d

Ashtu siç edhe lajmëroi Administratori i Interit Giuseppe Marotta në prag të ndeshjes së djeshme ndaj Getafes, sot ka ardhur edhe komunik

Atalanta mbylli një tjetër sezon mjaft të suksesshëm në kampionatin italian, ku ndryshe nga një vit më parë, këtë herë siguroi pjesëmarrj