Suedia zbarkon në Rusi, pritet vetëm nga 1 tifoze

13/06/2018 - 15:49

Skuadra suedeze që luan në grup me Gjermaninë, udhëtoi dje në drekë për në Rusi. Sipas mediave suedeze skuadra u prit nga vetëm një tifoz i tyre në aeroportin e vogël pranë bregut të Detit të Zi.

15-vjeçarja Margot po priste për skuadrën në dalje të njërës prej portave. Lojtarët nuk e kanë përshëndetur vogëlushen, pasi shkuan direkt për në autobus dhe më pas në hotelin ku do të grumbullohen.

Sot në mbrëmje suedezët që do të luajnë pa yllin, Zlatan Imbrahimoviç, që nuk u thirr nga trajneri, do të zhvillojnë stërvitjen e parë zyrtare në prag të përgatitjeve për turneun. Ata do të luajnë ndeshjen e parë ndaj Koresë së Jugut.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Derbi janë gjithmonë ndeshje speciale dhe është e vështirë të parashikosh saktësisht ecurinë e tyre.

Emri i Interit po përhapet në mënyrë shumë të shpejtë në Kinë, aty ku fama e klubit italian po rritet me hapa të shpejtë.

Shtutgarti arriti një fitore tepër të rëndësishme në shtëpi përballë Hertës së Berlinit.

Bledi Shkëmbi, trajneri i Teutës, pas triumfit me Kastriotin për “Gol pas Goli” u shpreh se gjithçka shkoi sikurse e kishte par

Teuta është shumë e fortë për Kastriotin. Vazhdon momenti i artë për “djemtë e detit”.

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho dhe Antonio Conte, aktualisht pa ekip, do të jenë sërish protagonistë të një sfide

Është mbyllur faza e parë e Superligës në basketboll për meshkuj, teksa janë luajtur tri takimet e javës së 10-të.

Humbja e Athinës ndau më dysh vijën e mendimit kuqezi. Secili mban krahun që i duket i drejtë.

Klubi i Besiktas po kalon një periudhë jo shumë pozitive, si në fushën e lojës ashtu edhe jashtë saj.

Një fotografi e madhe e tij ka qenë e vendosur në afërsi të stadiumit të Skënderbeut.