Sulmuesi i njohur thyen rekordin “Guinness”, gati të luajë me skuadrën e 29-të

12/07/2019 - 11:58

Ai ka hyrë më kohë në Librin “Guinness”, si lojtari që ka veshur më shumë fanella në karrierën e tij. Tani vetëm 42 vjeç, uruguaiani kërkon të thyejë një tjetër rekord.

Të shumtë ishin ata që mendonin se Sebastaian Abreu do t’i jepte fund karrierës së tij si futbollist, duke parë moshën e madhe. Ai i ka surprizuar të gjithë teksa po përgatitet për një aventurë të re me skuadrën e Kategorisë së Parë uruguaiane, Boston Rivers. Kjo do të jetë fanella e 29-të që lojtari do të veshë në karrierën e tij si futbollist.

“El Loco”, siç thirret nga të gjithë, mund të jetë lojtari që ka koleksionin më të madh të fanellave në dhomën e tij. Ai ka luajtur në shtete si: Uruguai, Argjentinë, Spanjë, Brazil, Meksikë, Izrael, Greqi, Ekuador, Paraguai, El Salvador dhe Kili.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Riccardo Orsolini është një nga risitë e listës së Italisë së Mancinit, për takimet eleminatore "Euro 2020".

Racizmi është një nga çështjet më të diskutuara në futboll kohët e fundit, teksa shpesh herë nga ky fenomen janë prekur lojtarë të ndrysh

Pol Pogba është dhe mbetet një objektiv i Juves, aq sa media angleze, duke rënë në dijeni edhe të disa prej emrave të merkatos së janarit

Granit Xhaka është një hap pranë Milanit, siç raporton media zviceriane “RSI”, e cila bën me dije se lojtari është duke kërkuar shtëpi në

Ditën e sotme kanë dalë në konferencë për shtyp dy futbollistët e kombëtares, Emanuele Ndoj dhe Myrto Uzuni, ku kanë folur për grumbullim

Vijojnë ofendimet në kor për mamanë e futbollistit të Romës, Nikolo Zaniolo.

Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin “Air Albania”, ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të brendshme në Meksikë

Presidenti i Bayern Munichut, Uli Hoennes, ka zbuluar se klubi gjerman i ndau rrugët me trajnerin Niko Kovac pasi që lojtarët e skuadrës

Kohë krize te Arsenali, që në katër ndeshjet e fundit ka arritur të grumbullojë vetëm dy pikë.

Napoli është në krizë të thellë rezultatesh, por edhe identiteti.