Po shkëlqen te Teuta, Kallaku: Ëndërroj Kombëtaren, nuk kemi frikë nga titulli

20/01/2019 - 13:28

Mesfushori i Teutës, Sherif Kallaku është një nga surprizat më të bukura të gjysmës së parë të Kategorisë Superiore. Me klasin e treguar në 2 fazat e lënë pas, 20-vjeçari ka hedhur kandidaturën për të qenë pjesë e ekipit Kombëtar, në një të ardhme të afërt, edhe pse mesfushori e pranon se duhet të japë shumëfishin e asaj që ka dhënë.

Kallaku ka folur gjithashtu edhe për objektivat e skuadrës durrsake, teksa tregon se “Djemtë e Detit” nuk kanë frikë nga titulli, teksa do të tentojnë të marrin maksimumin nga ky sezon.

“Normalisht ëndrra e çdo futbollisti është Kombëtarja, por të kapësh Kombëtaren A duhet shumë punë dhe duhet të jap shumëfishin e asaj që kam dhënë deri më tani. Me vullnet dhe punë arrihet gjithçka. Mund të them se jam pak i rënduar nga këmbët, jo vetëm unë por i gjithë ekipi, sepse kemi punuar intensivisht me nga dy seanca, përgjatë 12 ditëve. Gjithsesi kjo do jetë një javë ku do lirohemi. Objektivi? Ne e kemi thënë që në fillim, se objektivi i drejtuesve është që të kapim kupat e Europës. Nëse titulli është pranë, pse mos ta tentojmë? Nuk kemi frikë nga titulli”, u shpreh Kallaku.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.

300 nxënës të 30 shkollave 9-vjeçare në Durrës kanë marrë pjesë sot në aktivitetin sportive, Krosi i Vjeshtës.

Në fund të çdo ndeshjeje, UEFA bën edhe klasifikimin e futbollistëve pjesëmarrës në edicionin kualifikues.Për futbollistët shqiptarë, lid

Trajneri i përfaqëueses shqiptare, Edi Reja, nuk mendon se UEFA do të kthejë në garë për kualifikimin Shqipërinë duke dënuar përfaqësuese

Kur një 19-vjeçar sillet në fushë si të ishte veteran dhe në vitet më të arta të karrierës, atëherë suksesi për të ardhmen është i garant

Kategoria Superiore do të rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 8 të saj, teksa më në fund janë përcaktuar edhe datat e oraret e