Një burrë me thikë sulmoi kalimtarët në qytetin zviceran të Zoffingen të mërkurën.

Bëhet me dije se të paktën dy persona janë lënduar.

Siç raportohet mes të plagosurve është dhe një grua shtatzënë, e cila ndodhet jashtë rrezikut për jetën.

Gjithashtu raportohet se shkolla është evakuar si masë paraprake dhe fëmijët janë të gjithë të sigurt.

Ndërkohë i dyshuari ndaj sulmit me thikë është arrestua.