Të shtëna me armë zjarri janë shënuar ditën e sotme pranë vendin të quajtur ish-parkut të autobusëve në Tiranë.

Sipas informacioneve të para, nga të shtënat ka mbetur i plagosur një person.

Në vendngjarje kanë shkuar forca të shumta policore dhe kanë bërë rrethimin e zonës.

Sherbimet e policise po krehin zones, dhe kane ngritur pika kontrolli per kapjen e autorit.