Një tërmet ka goditur shtetin amerikan New Jersey, duke lëkundur ndërtesat në New York City dhe zonat përreth.

Shërbimi Gjeologjik i Shteteve të Bashkuara tha se epiqendra e tërmetit me magnitudë 4.7 ishte 7 km në verilindje të Stacionit Whitehouse, New Jersey.