Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Berat, ku një 7-vjeçar është mbytur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në lumin Osum.

Sipas njoftimit të policisë, efektivë të ndihmuar edhe nga banorët e fshatit Moravë, pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë e të miturit.

Njoftimi i policisë:

Në fshatin Moravë, në lumin Osum, shtetasi N. P., 7 vjeç, është mbytur gjatë kohës që ka qenë duke u larë në këtë lumë.

Punonjësit e Policisë, bashkë me banorët e fshatit, pasi kontrolluan në lumë, gjetën dhe nxorën trupin e pajetë.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.