Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky vizitoi sot trupat ukrainase në qytetin lindor të Ukrainës Avdiivka, tha zyra e tij.

Zelensky ka dëgjuar raporte nga komandantët ushtarakë për situatën në fushën e betejës dhe ka dekoruar ushtarë, thuhet në të njëjtën deklaratë.

“Jam i nderuar që jam këtu sot për t’ju falënderuar për shërbimin tuaj në mbrojtje të tokës sonë, Ukrainës, familjeve tona”, tha Volodymyr Zelensky në një deklaratë nga zyra e tij.