Në një ndeshje të fundit kundër Torinos, Victor Osimhen shënoi një dopietë dhe ekipi i tij fitoi 4-0.

Ai ka 21 gola në sezonin e kampionatit, është golashënuesi më i mirë i kampionatit.

Në një intervistë për DAZN, Victor deklaroi: “Unë gjithmonë dua të shënoj në çdo ndeshje, në mënyrë që fëmijët afrikanë të kenë diçka për të ngrënë, e di që ata vazhdimisht vënë baste për golat e mi”.