Ilir Shaqiri u martua mbrëmje e djeshme me Emanuelën dhe një ndër momentet më të bukura të dasmës ka qenë kërcimi me prindërit e tij.

Dasma u zhvillua buzë detit me një arredim përrallor.

Të ftuar ishin 150 persona, mes tyre figura shumë të njohura publike si Ermal Mamaqi, Amarda Toska, Arbana Osmani, Eduart Grishaj, Sara Hoxha, Vera Grabocka, Irgen Çela, Arjola Demiri, Sheila Haxhiraj, Ardit Çuni, Meridian Ramçaj, Valon Krasniqi, Arbër Sulstarova, Valbona Selimllari e të tjerë.