Detaje të reja kanë dalë në dritë nga vrasja e aksidentale e 40-vjeçarit shqiptar në Athinë.

Mediat e huaja shkruajnë se në momentin kur ka ndodhur përplasja 40-vjeçari shqiptar që mbeti viktimë ka qenë ulur në lokal, por ishte i shoqëruar edhe nga një grua.

Mësohet se fillimisht u raportua se shqiptari ishte në lokal duke parë ndeshjen dhe më pas një grup prej 7 shqiptarësh kanë hyrë brenda duke debatuar me tone të forta, dhe më pas janë zhvendosur jashtë ku sherri ka agravuar me përdorimin e armëve. Për pasojë plumbi qëlloi 40-vjeçarin shqiptar që ndodhej brenda në lokal i cili nuk arriti ti mbijetojë plagëve të marrë dhe humbi jetën.

Sakaq efektivët vijojnë kërkimet për gjetjen e gruas, ndërsa kanë nisur procesin e krahasimit të gjurmëve të gishtave dhe të materialeve që janë marrë nga tavolina dyshohet se mund të ishin ulur autorët e sherrit dhe pikat e tjera u mund të kenë pasur kontakt.

Ndërkohë oficerët e departamentit të vrasjeve kanë thënë se dy makina të marra me qinra nga një kompani në qendër të Athinës, po prëdoreshin nga një shqiptar , bashkëpronar i një clubi në rrugën Liosion i cili njihet edhe një të kaluar kriminale.