Pas akuzave të ngritura nga dy ish-deputetët e Durrësit Oerd Bylykbashi dhe Fatbardha Kadiu se zjarri i rënë pasditen e sotme në katin e parë të bashkisë ishte për të djegur dosjet e korrupsionit ka ardhur reagimi i kryebashkiakut në detyrë, Vangjush Dako.

Në një status në Facebook Dako thekson se dëshiron të "garantojë gjithë opinionin publik se zjarri nuk ka shkaktuar asnjë dëmtim në materialet e bashkisë".

Statusi i Dakos: