Ndodh në Durrës/ E reja "skiftere" i vjedh çantën 56-vjeçarit, në kërkim dhe 2 bashkëautorët

Postuar: 09/06/2018 - 15:32

Një 56-vjeçar në Durrës ka rënë pre e 3 hajdutëve. Policia njofton se ngjarja ka ndodhur dy ditë më parë, më datë 07.06.2018 në lagjen 13, Plazh.

Mësohet se 29-vjeçarja M.D., banuese në Durrës, në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë, i kanë vjedhur një çantë dorë shtetasit A.M. 56 vjeç, banues në Durrës.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se brenda çantës së 56-vjeçarit kishte një shumë monetare dhe disa dokumente.

Policia ka shpallur në kërkim 29-vjeçaren ndërsa po punon për identifikimin dhe kapjen e bashkëautorëve.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, neni 139/2 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Gjykata e Krimeve të Rënda ka lënë në burg 21-vjeçarin suedez Sebastian Vall, që u kap duke trafikuar 19 pistoleta.

Një doganier i doganës së Rinasit dhe një 26 vjeçar janë arrestuar nga policia, pasi akuzohen për kalim të paligjshëm të mallrave nëpërmj

“Nuk e di si është e mundur që jam ende gjallë”. Janë fjalë të kamionistit i cili frenoi fetëm pak metra nga humnera e hapur pas

Një makinë ka dalë nga rruga mëngjesin e sotëm dhe për pasojë janë plagosur dy persona.

Një dhomë çerdheje është përfshirë nga flakët në orët e para të mëngjesit të sotëm si pasojë e rrjedhjes së gazit. 

Një shqiptar 22-vjeçar në Itali ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti tragjik me motor.

Vidhnin energjinë duke manipuluar matësin, por kontrolli i OSHEE fundos pronarin e hotelit dhe punonjësit e OSHEE-së.

   Dy shqiptarë janë arrestuar mbrëmjen e djeshme në Grenoble pas të shtënave me armë zjarri, raporton media franceze “Le Dauphiné libéré

   Një shqiptar ka humbur jetën në një aksident të ndodhur të dielën në Baker City, në shtetin amerikan Oregon.

   Pas seancës ku u vendos masa e sigurisë “arrest në burg”, Ritvan Zykaj u dërgua drejt ambienteve të paraburgimit në Vlorë, nga ku mëso