23-vjeçari arrestohet në flagrancë në Shijak

Postuar: 11/07/2018 - 14:54

Policia e Shijakut ka arrestuar në flagrancë një 23-vjeçar një ditë më parë (10.07.2018).

Sipas burimeve zyrtare, gjatë kontrollit në mjetin "Pezho" të shtetasit I.Sh., vjeç 23, banues në Katund i Ri, Durrës, u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale një shkop metalik.

I riu akuzohet për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve të ftohta", sipas nenit 279/2 të Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër pushues është mbytur në det ditën e sotme rreth orës 09:45.

Një grua humbi jetën mesditën e sotme në qytetin e Vlorës pasi u rrëzua nga një pallat.

Të dielën mbrëma, policia italiane arrestoi një 21-vjeçar me origjinë shqiptare.

Një 60-vjeçar i ka shpëtuar për mrekulli një atentati me armë zjarri.

Një ngjarje e mistershme ka ndodhur në Greqi, ku një shqiptar është gjetur i vdekur në rrethana të paqarta në Trikala.

Zbardhet në kohë rekord grabitja me armë me pasojë plagosjen e të zotit të banesës.

   Detaje të reja janë zbuluar nga vrasja e çiftit të bashkëjetuesve të dielën në qytetin e Shkodrës.

Policia ka vënë në pranga një 40-vjeçar i cili ka ngacmuar seksualisht një vajzë dhe plagosur bashkëshortin e saj.

Dy shtetas shqiptarë janë sulmuar në Megara të Greqisë.

   Një fotografi e djalit të tij është postimi i fundit që 30-vjeçari Boran Bercana kishte hedhur në rrjetet sociale pasditen e së shtunë