Arrestohet hajduti serial i kishës

Postuar: 22/02/2018 - 11:48

Policia e Tiranës ka arrestuar një të ri, i akuzuar për vjedhjen e përsëritur të kishës së “Shna Ndoit” dhe për dy vjedhje të tjera në kryeqytet.

Në pranga ka rënë 31-vjeçari Arif Mançe, banues në kryeqytet, i dënuar edhe më parë për vjedhje.

Ai u kap në flagrancë në rrugën “Qemal Stafa” me disa materiale të vjedhura në një zyrë te “Pazari i Ri”, ku ka marrë dy trapanë, një gur fresibël dhe një kompjuter.

31-vjeçari akuzohet po ashtu për vjedhjen e përsëritur të kutive prej druri me lekët e lëna nga besimtarët në Kishën e Shna – Ndoit, në rrugën “Xhemal Tafaj”, në datat 13 janar, 3 dhe 18 shkurt 2018.

Mançe akuzohet se është autor edhe i vjedhjes së një zyre në rrugën “Prokop Myzeqari” ku ka vjedhur një laptop dhe një kompjuter.

Policia po vijon punën për zbardhjen e plotë dhe dokumentimin ligjor edhe të tjera vjedhjeve që ai dyshohet se mund të ketë kryer.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shqiptari i cili u përfshi në një aksident mbrëmjen e së premtes në Parma të Italisë ka ndërruar jetë sot.

Një tjetër banesë ka rënë pre e hajdutëve në qytetin e Durrësit.

Një burrë 35-vjeçar është paraqitur në komisariatin e policisë së Durrësit për të kërkuar ndihmën e bluve për gjetjen e gruas së tij.

Era e fortë ditën e djeshme ka shkaktuar dëme të shumta, por edhe viktima.

Vrau shokun e ngushtë dhe më pasi i copëtoi trupin, por prapaskenat e krimit makabër në Fier duket se kanë qenë edhe më absurde.

Ekzekutohen në Ekuador një shqiptaro-malazez dhe bashkëshortja e tij ekuadoriane.

Një djalë i mitur i moshës 12 vjeç nga Durrësi është përplasur nga një makinë.

   Një shqiptar në Itali ka mbetur i plagosur në gjendje të rëndë pasi u qëllua me armë zjarri në kokë.

   Tentoi t’i shpëtonte policisë, ndërsa udhëtonte me BMW e blinduar, por u prangos nga efektivët e Lushnjes për armëmbajtje pa leje dhe

   Arrestohet një 37-vjeçar nga Lushnja, për armëmbajtje pa leje dhe mosbindje ndaj urdhrit të uniformave blu.