Drogë e arsenal armësh në shtëpinë e 20-vjeçarit, në pranga 3 shqiptarë

Postuar: 13/02/2018 - 12:23

Mbi 17 kg drogë dhe një arsenal armësh janë sekuestruar në banesën e një 20-vjeçari shqiptar në komunën Barlassina në provincën e Milanos në Itali.

20-vjeçari shqiptar punonte si barist në një nga lokalet më të modës në provincën e Milano/Brianza por në të vërtetë ishte një trafikant droge e armësh. 

Operacioni i policisë italiane ka sekuestruar në garazhdin e shtëpisë së 20-vjeçarit shqiptar 12 kg kokainë e 5 kg e 50 gramë heroinë. 

Gjithashtu në banesën e shqiptarit, forcat italiane të rendit kanë gjetur dy mitralozë, një pistoletë gjysëm automatike, një revolver dhe municion për të gjitha armët. 

Së bashku me 20-vjeçarin Policia Italiane ka arrestuar dhe dy bashkëpunëtorë të tij po shqiptarë me akuzën e trafikut të drogës dhe armëve. 5 kg kokainë nga sasia e drogës së sekuestruar u gjet në bordin e një automjeti luksoz sportiv drejtuar nga njëri prej bashkëpunëtorëve të trafikantit shqiptar. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Detaje të reja janë bërë publike në lidhje me plagosjen e ndodhur sot në Durrës, ku një djalë së bashku me të fejuarën e tij kanë tent

   Policia ka shkatërruar një bandë, e cila dyshohet se ka trafikuar me qindra emigrantë në Britani, të fshehur në kamionë frigoriferikë.

   Një aksident është regjistruar pak minuta më parë në qytetin e Durrësit.

   Policia është vënë në kërkim të një adoleshenti shqiptar, i cili është raportuar i zhdukur nga adresa ku po qëndronte në Worthing të A

   Një 27-vjeçar nga Manza ka rënë pre e dhunës nga persona të paidentifikuar.

   Dy të rinjve u janë vjedhur celularët në dy lagje të ndryshme të Durrësit, në lagjen nr.2 dhe nr.18.

   Enea Ftoj nuk vdiq si pasojë e dhunës, ky është rezultati i ekspertizës mjeko- ligjore për të riun nga Korça që vdiq në ambientet e pa

Në një intervistë për "DurrësLajm" fqinjët e familjes Neziri kanë treguar se si kanë mësuar ngjarjen e rëndë që ndodhi mesditën e sotme n

Është vetëdorëzuar në policinë e Durrësit autori i plagosjes së prindërve, ngjarje e ndodhur mesditën e sotme në lagjen nr.17 të qytetit.

Një sasi prej 105 kg marijuanë është sekuestruar nga policia gjermane në Drezden dhe në Hannover duke çuar në pranga 6 shqiptarë të mosha