EMRI/ Goditet mafia napolitane, një shqiptar mes të arrestuarve

Postuar: 11/07/2018 - 17:08

   Klani mafioz “Mariglianesi” që vepron Napoli është goditur në një aksion policor të realizuar nga karabinierët e “Castello di Cisterna-s”.

Sipas raportimeve të mediave italiane, efektivët ekzekutuan një ditë më parë 20 urdhër-arreste. Mes të arrestuarve ishte edhe një shqiptar: Erson Nanaj 35 vjeç, i cili banonte në Acerra (komunë në Napoli).

Klani kriminal raportohet se ishte aktiv veçanërisht në trafikun e drogës 24 orë në 24. Por përveç trafikut të drogës, klani merrej me grabitje, gjobëvënënie ndaj biznesmenëve dhe aktiviteteve të tjera kriminale. Raportohet se organet ligjzbatuese italiane ndërhynë pasi klani mafioz kriminal po përgatisje një vrasje.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një 44 vjeçar është arrestuar nga uniformat blu pasi akuzohet se në gjendje të dehur ka dëmtuar mjetin e policisë i cili ishte i parkuar.

Kadri Voga, babai i Mondi Vogës i shpallur në kërkim nga policia si autor i dhunës ndaj avokatit Ilia Ilia ngre akuza të rënda ndaj Proku

Një 48-vjeçe shqiptare është arrestuar më 20 korrik pasi policia gjeti 1 kilogram kokainë të groposur në oborrin e shtëpisë së saj në Ath

Policia Rrugore ka vijuar kontrollet gjatë fundjavës me qëllim rritjen e sigurisë rrugore në disa pika të kryeqytetit si dhe në autostrad

   Policia e Durrësit ka identifikuar njërin nga autorët e rrahjes së avokatit të njohur nga Durrësi, Ilia Ilia, një ditë më parë, pranë

   Ndalohet dhe shoqërohet në polici kreu i PD-së në qytetin e Gramshit, Elmaz Haruni.

   Policia e Tiranës ka bërë thirrje për identifikimin e një zonje që është e sëmurë.

   Një zjarr i madh ka rënë mbrëmjen e sotme në zonën e lagjes ‘Nënë Tereza’ në Lezhë.

Një sherr masiv ka ndodhur para një lokali në qytetin e Vlorës.

Një 59-vjeçar nga Durrësi, i cili ishte me pushime në Dhërmi, ka humbur jetën ditën e djeshme.