Me 4 doza marijuanë në “Audi” dhe banesë, arrestohet 30-vjeçari në Durrës

Postuar: 14/06/2018 - 16:02

Është arrestuar në flagrancë 30-vjeçari nga Durrësi me iniciale R.M., pasi uniformat blu e ndaluan teksa ai po udhëtonte me “Audi” dhe i gjetën disa doza marijuane.

30-vjeçari është prangosur të mërkurën më 14 qershor, një ditë pasi ishte ndalur nga policia, kur gjatë kontrolleve të ushtruara në makinë dhe në banesë u gjetën 4 doza me lëndë narkotike.

Njoftimi i policisë:

Drejtoria Vendore e Policisë Durrës

Më datë 14.06.2018, u arrestua në flagrancë shtetasi R.M., vjeç 30, banues në Durrës, pasi më datë 13.06.2018, në lagjen nr. 15, nga kontrolli në mjetin tip “Audi” dhe në banesë, iu gjetën 4 doza lëndë narkotike e llojit Marijuanë. Neni 283/1 i Kodit Penal.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Tiranës ka finalizuar operacionin e koduar “Pazari i Mesnatës”, ku ka arrestuar dy persona të cilet akuzohen se shisnin kokainë

Një shtetas i dënuar me 8 vite burg është ekstraduar nga Greqia drejt vendit tonë. 

   Pre e hajdutëve mbrëmjen e së hënës ka rënë shkolla e mesme e përgjithshme “Olsi Lasko” në Shkozet.

   Vëllai i autorit të masakrës në Selenicë të Vlorës ka qenë ndërmjetësuesi kryesor dhe ai që ka bindur Ritvan Zykajn që të dorëzohet në

   Tenton të mbysë 2 vajzat e saj të mitura si edhe djeg banesën e bashkëjetuesit të saj, arrestohet në flagrancë nga policia.

   Policia e Tiranës bën të ditur se në vijim të informacionit të dhëne më parë për ngjarjen e ndodhur në Kamëz ku është qëlluar me armë

   Sot pritet te dale ne gjyq shqiptari 38-vjeçar, i arrestuar për plagosjen me armë të kushëririt të tij.

   Persona ende të paidentifikuar kanë hedhur eksploziv në një banesë në Kamëz dhe më pas kanë qëlluar me armë në drejtim të saj.

   Një shtëpi u shkrumbua totalisht në fshatin Grecalli të Fierit. Nuk ka të lënduar nga zjarri, ndërsa kanë nisur hetimet për shkaqet.

   Policia e Korçës ka arrestuar një 31-vjeçar, i cili qarkullonte me armë me vete.