13 vende të lira pune në portin e Durrësit, ja çfarë kërkohet

Postuar: 31/01/2018 - 13:10

Autoriteti Portual Durrës, ka njoftuar shpalljen e vendeve vakante pranë Forcave të Sigurisë Portuale.

Bëhet fjalë për 13 (Trembëdhjetë) vende vakante për Punonjës Sigurie.

"Kandidatët, të cilët aplikojnë për të ushtruar detyrën e sipërpërmëndur duhet të dorëzojnë deri më datë 26.02.2018 pranë Drejtorisë së Burimeve Njerëzore, Promocionit, Sektorit të Burimeve Njerëzore dhe Zhvillimit të Karrierës dokumentacionin e kërkuar sipas Udhëzimit Nr.7 datë 11.06.2015 të Ministrit të Transporteve dhe Infrastrukturës “Për përcaktimin e kritereve dhe procedurave të përzgjedhjes së punonjësve të Forcës së Sigurisë në Portet Detare të Republikës së Shqipërisë”, shkruhet në njoftimin e APD-së.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Era e fortë ka përfshirë Durrësin dhe bregdetin Adriatik rreth mesditës, kohë kur është intensifikuar në maksium, duke shkaktuar problem

Në dy muajt e parë të vitit 2018 nga anijet dhe tragetet janë përpunuar mbi 360 mijë ton mallra importi.

Gjatë dy muajve të parë të këtij viti në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar 90 anije, ose 18 më shumë se sa në periudhën janar-s

21.648 kontejnerë TEU janë përpunuar në dy muajt e parë të këtij viti në kalatat e specializuara në portin e Durrësit.

Një delegacion ushtarak i NATO-s me mision në Kosovë, i kryesuar nga gjeneral major, Salvatore Cuoci, zhvilloi sot në mesditë një vizitë

Në dy muajt e parë të këtij viti në kalatat e portit të Durrësit janë përpunuar afro 614 mijë tonë mallra të ndryshme.

Një grup përfaqësuesish të kompanive prodhuese nga Kroacia vizituan ditën e martë portin e Durrësit. Ata u pritën nga znj.

Tragetet e linjave Durrës – Bari dhe Durrës –Ankona e kthim gjatë dy muajve të parë të këtij viti kanë trasportuar më shumë mallra dhe më