Ronaldo reagon ndaj tifozëve, del në mbrojtje të Benzema

Postuar: 11/02/2018 - 21:17

Cristiano Ronaldo ka treguar pakënaqësinë e tij për tifozët e Real Madrid në momentin që këta të fundit kanë vërshëllyer Karim Benzema pas një rasti të humbur në fund të ndeshjes që u fitua 5-2 ndaj Real Socidedad.

Në kohën shtesë, Benzema shpërdoroi një mundësi të artë, i vetëm përballë portierit kundërshtar, pak metra larg portës dhe kjo ngjalli mërzitjen e tifozëve të Real, që po dalin vazhdimisht kundër francezit.

Gjithsesi, Ronaldo, i cili realizoi një tre golësh, doli menjëherë në mbrojtje të qendërsulmuesit, duke kundërshtar sjellën e fansave në “Bernabeu”. Ronaldo u pa duke tundur kokën dhe i bëri me gisht tifozëve shenjën “jo”.

Më pas i duartrokiti ata në mënyrë sarkastike. Pjesa më e zhurmshme e tifozëve të Real, që është e vendosur pas portës në jug, protestuan vazhdimisht gjatë ndeshjes për pozicionin e skuadrës në klasifikimin, që në momentin që ekipi doli në nxehje.

Gjithsesi, Lucas Vazquez shënoi golin e parë pas vetëm 50 sekondash lojë duke e zbutur disi atmosferën. Kjo nuk i shmangu vërshëllimat ndaj Benzema në fund të ndeshjes.

Francezi ka luajtur 25 ndeshje zyrtare në këtë sezon me “Los Blancos”, duke shënuar vetëm 6 gola.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas humbjes së rradhës së Teutës, këtë herë me Vllazninë, trajneri i djemve të detit ka deklaruar në një intervistë menjëherë pas

   Vllaznia ka hedhur një hap të madh drejt shpëtimit, pasi ka mundur në shtëpi skuadrën e Teutës, në një përballje direkte për mbijetesë

Mesfushori spanjoll Marco Asensio shënoi golin e 6.000 për Real Madridin në La Liga, rekord historik – pasi Los Blancos bëhen skuadra e p

Rezultati shtatë radhazi pozitiv në kampionat e bën krenar Ivan Gennaro Gattuson për Milanin e tij.

Ai po shkëlqen këtë sezon duke bërë për vete gjysmën e Europës të cilët po këmbëngulin që të kenë në gjirin e tyre një prej talenteve më

Njerëzit e çfarëdo moshe e duan FIFA 18, por disa tifozë kanë gjetur një uniformë që mund të merret në ndeshje që nuk mund të jetë e përs

Ish-sulmuesi i Swansea-t, Bafetimbi Gomis ka trembur të gjithë kur kolapsoi në fushë teksa po luante për Galatasaray.

Takimi mes Victorias dhe Bahias në kampionatin brazilian të futbollit, ka përfunduar në një ndeshje masive boksi.

   Smajlaj, pas fitimit të medaljes së artë, është prononcuar në faqen e tij të rrjetit social “Facebook”, duke shkruar: “Të ngresh f

   Në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018” ka garuar sot edhe skiatori shqiptar Erjon Tola, që ka konkurruar në garën e sllallomit gjigant