Ancelotti do Suson, Napoli i ofron Callejon Milanit si shkëmbim

Postuar: 12/07/2018 - 17:42

   E ardhmja e Susos mbetet për tu përcaktuar. Kuqezinjtë kanë nevojë të arkëtojnë para në këtë merkato dhe shitja e Susos do të sillte një plusvalencë të rëndësishme në optikën e fair-play-it financiar.

Pas Interit në garë për të marrë shërbimet e spanjollit ka hyrë Napoli pasi trajneri i të kaltërve Carlo Ancelotti e pëlqen shumë ish lojtarin e Liverpoolit.

Suso ka një klauzolë largimi prej 38 milionë eurosh por që është e vlefshme vetëm për klubet jashtë Italisë. Napoli për Suson i ofron Milanit në shkëmbim një tjetër spanjoll pikërisht Callejon por edhe disa miliona euro sigurisht.

Pak kohë më parë kuqezinjtë refuzuan ofertën e Interit që ofronte si shkëmbim Antonio Candrevan dhe natyrisht Milani pritet të bëjë rezistencë edhe në këtë rast edhe pse Callejon pëlqehet shumë nga trajneri Genaro Gattuso.

Mbetet për t’u parë nëse një shkëmbim i tillë do vihet në skenë!

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   FIFA bën me dije se është jashtëzakonisht e kënaqur me peroformancën e arbitrave të saj në Kupën e Botës, Rusi 2018, por edhe me siste

   Kroacia nuk mundi të kthehej në shtëpi së bashku me Kupën e Botës, por sërish ecuria e kësaj kombëtareje ishte e jashtëzakonshme në Ru

   Në pushim të finales së Kupës së Botës, trajneri Dider Deshamp filloi t’i jepte një mesazh kyç futbollistëve të Francës.

Pas Kristi Vangjelit i cili mbajti veshur për shumë vite fanellën e Aris në Superligën greke një tjetër futbollist i kombëtares shqiptare

Pas shumë e shumë tratativave më në fund është arritur akordi, Lewis Hamilton ka rinovuar kontratën e tij më Mercedes Benz.

Në fillim të sezonit të kaluar, Luciano Spalleti u vu në krye të Interit dhe arriti ta ngjisë ekipin në Champions League.

Cristiano Ronaldo ishte goditja e verës në merkato.

Kroacia në Kupën e Botës arriti deri në finale ku u mund nga Franca, por nëse kampionët e botës kanë luajtur 7 ndeshje të plota, nënkampi

Skuadra e Teutës vijon përgatitjet për sezonin e ardhshëm nën drejtimin e trajnerit korçar Blendi Shkëmbi dhe ndihmësve të tij.

Pjesëmarrja në Kupën e Botës është një ëndërr për çdo futbollist, që mbi të gjitha vlen lavdi dhe një të ardhme më të mirë, sidomos kur b