Goditja e Zidan ndaj Materacit, 12 vite më pas kthehet në një vepër arti

Postuar: 12/02/2018 - 12:17

Nuk po kalon një moment të gëzueshëm Zinedin Zidan, i cili, pas dy sezonesh ku ka fituar gjithçka në stolin e Realit të Madridit, sot e sheh të ardhmen e tij në dilemë, të varur thuajse plotësisht te sfida në Champions ndaj PSG-së.

I vënë në kërkim të qetësisë, në këtë aspekt nuk e ka ndihmuar me siguri Marko Materaci, i cili 12 vite pas goditjes së famshme me kokë në Botërorin “Francë 2006” (ku triumfuan “axurrët”, në finale pikërisht ndaj gjelave”) është fotografuar përpara një vepre arti që portretizon shabllonin e tij (me Kupën e Botës në duar) dhe atë të Zidanit saktësisht në momentin e goditjes.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Pas humbjes së rradhës së Teutës, këtë herë me Vllazninë, trajneri i djemve të detit ka deklaruar në një intervistë menjëherë pas

   Vllaznia ka hedhur një hap të madh drejt shpëtimit, pasi ka mundur në shtëpi skuadrën e Teutës, në një përballje direkte për mbijetesë

Mesfushori spanjoll Marco Asensio shënoi golin e 6.000 për Real Madridin në La Liga, rekord historik – pasi Los Blancos bëhen skuadra e p

Rezultati shtatë radhazi pozitiv në kampionat e bën krenar Ivan Gennaro Gattuson për Milanin e tij.

Ai po shkëlqen këtë sezon duke bërë për vete gjysmën e Europës të cilët po këmbëngulin që të kenë në gjirin e tyre një prej talenteve më

Njerëzit e çfarëdo moshe e duan FIFA 18, por disa tifozë kanë gjetur një uniformë që mund të merret në ndeshje që nuk mund të jetë e përs

Ish-sulmuesi i Swansea-t, Bafetimbi Gomis ka trembur të gjithë kur kolapsoi në fushë teksa po luante për Galatasaray.

Takimi mes Victorias dhe Bahias në kampionatin brazilian të futbollit, ka përfunduar në një ndeshje masive boksi.

   Smajlaj, pas fitimit të medaljes së artë, është prononcuar në faqen e tij të rrjetit social “Facebook”, duke shkruar: “Të ngresh f

   Në Lojërat Olimpike “Pyeongchang 2018” ka garuar sot edhe skiatori shqiptar Erjon Tola, që ka konkurruar në garën e sllallomit gjigant