Nëntë qytetarë kanë rezultuar të infektuar me Covid-19 në 24 orët e fundit në vendin tonë nga 216 testime që janë kryer në total.

7 raste pozitive ishin në Tiranë, 1 qytetar në Lushnje dhe 1 në Vlorë. Janë 141 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin.

Aktualisht në Spitalin Infektiv po marrin trajtim 6 pacientë. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 8 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,661 që nga fillimi i epidemisë.

Statistika ( 19 Shkurt 2023)

Raste të reja ditore 9

Të shëruar në 24 orë 8

Të shtruar në spitale 6

Humbje jete në 24 orë 0

Testime ditore 216

Testime totale 2,037,184

Raste pozitive 333,399

Raste të shëruara 329,661

Raste Aktive 141

Humbje jete 3,597

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë 113

Fier 9

Shkodër. 6

Vlorë 5

Berat. 4

Durrës. 1

Elbasan. 1

Kukës. 1

Gjirokastër. 1