Aksidenti me dy të vdekur në Durrës, banorët ngrihen në protestë (VIDEO)

13/01/2019 - 10:49

Banorët e zonës së Ish-Kënetës protestojnë për mungesën e sinjalistikës në rrugën “Vllazërimi”.

Një ditë më parë dy gra (vjehërr dhe nuse) u përplasën për vdekje nga një makinë që drejtohej nga një 22-vjeçar.

Vetëm në harkun e dhjetë viteve në rrugën “Vllazërimi” janë aksidentuar me pasojë vdekjen, 24 persona, gra, burra dhe fëmijë. Banorët kërkojnë vendosjen e sinjalistikës dhe ndriçimit.

Rruga “Vllazërimi” në të dy krahët është e mbushur me shtëpi dhe biznese. Ky aks konsiderohet si rruga e vdekjes për shkak të aksidenteve të shumta.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Zëvëndës Presidenti Ekzekutiv i Europa Nostra si dhe Paolo Vitti anëtar i Këshillit të kësaj organizate, kanë dërguar një letër në adresë

Pasi kërkoi raportin e pikëzimit të detajuar të çdo anëtari të KLP-së për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm, Arta Marku ka vendosur

Historia e sotme në emisionin “Historia ime” në Tv Klan, është një denoncim i fortë.

Ish-deputeti Oerd Bylykbashi ka kujtuar sot ish-kolegun e tij, Sokol Olldashi, i cili humbi jetën në një aksident tragjik më 20 nëntor 20

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot në një takim, kryetarin e Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi, me kërkesën e kë

Do të hetohet në gjendje të lirë pedagogu i Elbasanit, Denis Himçi, i cili u vu në pranga disa muaj më parë, pasi u denoncua nëpërmjet nj

Me rastin e 20 Nëntorit 1943, në lapidarin simbol të kësaj dite, bashkia e Durrësit ka organizuar një ceremoni në përkujtim të të gjithë

Në 6-vjetorin e aksidentit tragjik, gazetari Sokol Balla ka kujtuar sot ish-deputetin e ndjerë, Sokol Olldashin.

Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka njoftuar se Xhenierët e Forcave të Armatosura kanë nisur punën për ndërtimin e një ure 33 m të gjat