Incidenti me xhamin, që gëzoi gjithë pasagjerët në Durrës! (FOTO)

12/08/2018 - 18:31

   Gjatë ditës së sotme, njëri nga autobuzët e linjës urbane Durrës-Plepa qarkullonte me xham të thyer. Fotot e mbërritura në redaksinë e DurrësLajm dëshmojnë se si njëri nga xhamat në anën e djathtë të urbanit është tërësisht i thyer. Madje copa të tij ndodheshin ende poshtë sediljeve të mjetit.

Por ndërsa nuk dihen arsyet se pse xhami është thyer (dyshohet se ai është thyer nga persona të tretë), pasi në policinë e Durrësit ende nuk është denoncuar rasti në fjalë (të paktën deri më tani), thyerja e tij ishte një fat i madh për udhëtarët.

Të gjithë që patën rastin të udhëtonin sot me autobuzin në fjalë, udhëtuan pa u kulluar djersët. Madje, sipas dëshmitarëve, disa shtetas të huaj që duken edhe në njërën nga fotot, nënvizuan të buzëqeshur sapo u futën në autobuz se do të udhëtonin pa plasur vape dhe zgjodhën për t’u ulur pikërisht pranë dritares së thyer.

Në këto ditë me temperatura përvëluese, frekuentimi i linjave urbane është një stres më vete, prej vapës së krijuar.

Vlen të përmendet se ky është incidenti i dytë në 48 orët e fundit me autobuzët e linjave urbane në Durrës.

Një ditë më parë, DurrësLajm, duke iu referuar burimeve policore, njoftoi për arrestimin e një shoferi autobuzi, pasi një pasagjere 23-vjeçare kishte rënë nga dera e hapur. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Disa zona të vendit janë zbardhur ditën e sotme nga dëbora dhe për pasojë janë krijuar vështirësi në qarkullim për disa akse.

Bizneset që mbajnë hapur dyert e tyre në kohën e koronavirusit janë më të kujdesshmet për të ruajtur shëndetin e punonjësve të tyre.

Ministria e Shëndetësisë ka publikuar sot urdhrat e rinj për lejimin e hapjes së aktiviteteve publike dhe jo publike, ku përfshihen lokal

Maskat janë një nga produktet më të shitura që prej shfaqjes së pandemisë pasi konsiderohen një masë mbrojtëse efikase për parandalimin e

Edhe 5 pjesëtarë të personelit shëndetësor rezultojnë të shëruar pas testimit konfirmues të kryer në laboratorin e Institutit të Shëndeti

Kryegjyshata Botërore e Bektashinjve i dhuron Policisë së Tiranës maska dhe detergjentë dezinfektues.

Mëngjesi i sotëm është përfshirë nga temperatura të ulëta dhe reshje dëbore me intensitet të lartë në qytetin e Bulqizës.

Vijojnë kontrollet në të gjithë territorin, në zbatim të masave kufizuese të shpallura nga qeveria shqiptare, për vënien në kontroll të p

Ka shkuar në 259 numri i të prekurve me koronavirus në vendin tonë, me 16 raste të reja, të testuara në 24 orët e fundit.

Shefja e Epidemiologjisë dhe Kontrollit të Sëmundjeve Infektive në Institutin e Shëndetit Publik, Silva Bino i është përgjigjur kritikëve