Katër makinat e blinduara ishin të mikut të Shullazit

29/09/2017 - 11:46

Zbulohen detaje të reja për pronësinë e 4 makinave të blinduara që u sekuestruan dje nga Policia e Shtetit.
 
Burime të Report Tv nga SHISH, pohojnë se 4 makinat e sekuestruara dje nga policia në kuadër të operacionit ‘Vjeshtë 2017’ dyshohet se janë të mikut të Emiljano Shullazit.
 
Makinat e blinduara përdoreshin nga miku i Shullazit, Pajtim Serjani dhe janë me vlerë një milion euro.
 
Informacioni për makinat e blinduara u dha nga SHISH duke sjellë bllokimin nga policia e shtetit.

Pajtim Serjani përdorte makinat, 3 të trafikuara nga vendet e BE-së

Katër automjetet e blinduara ishin parkuan në garazhin e një pallati në zonën e “komunës së Parisit” në Tiranë.
 
Informacioni është marrë nga Shërbimi Informativ Shtetëror, agjentët e të cilit kanë mbajtur në mbikëqyrje personat që posedonin këto automjete.
 
Tre prej makinave janë të trafikuara nga vendet e BE-së, njëra prej të cilave është me targa të falsifikuara.

Kush është Pajtim Serjani

Pajtim Serjani është një emër i njohur për policinë e Tiranës, pasi është arrestuar dhe dënuar për gjobëvënie me tre vite, ndërsa aktualisht është i lirë, pasi e ka përfunduar dënimin. Pajtim Serjanit në 2015-n i është bërë atentat te Rruga e Kavajës, ndërsa u arrestuan Aurel dhe Amarildo Hoxhallari. Serjani, që përdorte makinat e blinduara që u sekuestruan në Tiranë dje, njihet si miku i Emiljano Shullazit.

/Shqiptarja.com/

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Beton, mungesë gjelbërimi, derdhje e ujërave të zeza në det dhe papastërti përgjatë bregut të detit.

Është rihapur procesi i aplikimit për qytetarët e Durrësit, banesat e të cilëve janë të dëmtuar nga tërmeti, por që në muajin shkurt e pa

Gazetari i njohur sportiv Bujar Qesja ka shkruar një status prekës për ndarjen nga jeta të inxhinierit durrsak Ilir Hoxha, i cili humbi b

Të mërkurën, qeveria shqiptare miratoi shumën prej rreth 2.1 miliardë lekë që do të shkojë për grantet e rikonstruksionit të banesave me

Ka nisur dhënia e granteve për rikonstruksionin dhe riparimin e banesave individuale në Bashkinë Durrës, të dëmtuara nga tërmeti i 26 nën

Mungesa e ndriçimit publik në rrugët e qytetit të Durrësit është kthyer në nxitës të ngacmimeve seksuale dhe grabitjeve.

4 viktima dhe 93 raste të reja. Ky është bilanci i 24 orëve të fundit nga COVID-19 në Shqipëri.

  • Interpol Tirana, Interpol Roma dhe Interpol Parisi finalizuan dy operacione ekstradimi. Ekstradohet nga Italia një 39-vjeçar

Moti gjatë ditës së shtunë, 11 korrik, parashikohet të jetë i kthjellët në pjesën e parë të ditës, ndërkohë që në pjesën e dytë të saj, d