Ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipëri, Alastair King-Smith, ka zhvilluar këtë të premte një vizitë në Prokurorisë e Posaçme (SPAK).

Nga pamjet që qarkullojnë në media, diplomati britanik shihet teksa del nga ambientet e SPAK dhe drejtohet në makinën e tij.

Arsyeja e takimit midis King-Smith dhe kreut të SPAK, Altin Dumani nuk është bërë ende e ditur.