Barcelona kërkon një sulmues dhe e ka piketuar në Premier League. Gazeta Sport shkruan se ai është Raheem Sterling.Drejtori sportiv i katalanasve, Mateu Alemany, ka qenë gjatë verës në Manchester për ta përmbyllur këtë operacion, por nuk ia ka dalë dot.

Sipas gazetës katalanase, Barcelona do tentojë sërish në janar. Synimi është që ta marrin në huazim Sterling, i cili është objektivi kryesor i klubit të LaLiga.