I vuri flakën stacionit të policisë dhe qëlloi një efektiv, vritet adoleshenti në Rusi

30/10/2020 - 10:29

Policia në Rusi ka vrarë një adoleshent 16-vjeçar, pasi ky i fundit i vuri flakën një stacioni policie dhe qëlloi me thikë një oficer. Ngjarja mësohet se ka ndodhur në rajonin e Tatarstanit me shumicë myslimane.

Reuters bën me dije se ngjarja po trajtohet si një akt terrorist, por ende nuk dihen shumë detaje nga hetimet.

Sipas raportimeve mësohet se adoleshenti ishte i vuri flakën një stacioni policie në qytetin Kukmor duke përdorur një bombë molotov dhe kishte goditur me thikë një oficer policie kur i fundit tentoi ta adresonte.

Një tjetër efektiv e kishte paralajmëruar adoleshentin që të dorëzohej duke qëlluar me armë në ajër, por duke parë që ai bëri rezistence vendosi ta vriste. Ende nuk dihen motivet e sulmit mbi stacionin e policisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Numri i të prekurve nga koronavirusi i ri (COVID-19) në mbarë botën ka shkuar në mbi 60 milionë.

Vatnajökull, një ndër akullnajat më të mëdha të Evropës po zhduket me ritme alarmante.

Presidenti i zgjedhur amerikan, Joe Biden, paraqiti të martën emërimet për anëtarët e parë të kabinetit të tij, që përfshijnë ish-zëvendë

Pandemia COVID-19 vijon të përhapet me ritme të shpejta në të gjithë botën, duke detyruar shumë shtete që të rikthejnë masat kufizuese.

"Kemi frenuar qarkullimin e virusit”. Janë fjalë të Presidentit të Francës, Emmanuel Macron në nisje të një mesazhi që mbajti LI

Austria planifikon të nisë fushatën e vaksinimit kundër koronavirusit në muajin janar, ka thënë Ministri i Shëndetësisë në këtë vend, Rud

Një vaksinë për Covid-19 e prodhuar nga Universiteti britanik i Oksfordit dhe firma farmaceutike AstraZeneca ka treguar rezultate të mira

Vijon të vijnë shifra tepër negative nga Italia për sa i përket pandemisë së koronavirusit.

Kryetari i parë dhe vetëm me ngjyrë në bashkinë e New York, David Dinkins, ka ndërruar jetë sot në moshën 93 vjeç.

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen njoftoi sot një kontratë me kompaninë amerikan “Moderna” për furnizimin deri në 1