Një 34-vjeçar ka rënë në prangat e policisë së Durrësit, pasi akuzohet për disa vjedhje.

Policia bën me dije se si rezultat i operacionit “Eleven”, u vu në pranga shtetasi me inicialet S. T., banues në Durrës, për veprën penale “Vjedhja”.

“Nga veprimet hetimore, rezultoi se 34-vjeçari është autor i 11 vjedhjeve të biçikletave, shtetasve të ndryshëm, vjedhje të kryera gjatë periudhës janar-shkurt 2023. Shtetasi A. T. ua shiste më pas biçikletat e vjedhura, shtetasve të ndryshëm.” thotë policia.

Njoftimi i plotë:

Finalizohet operacioni policor i koduar “Eleven”, për zbardhjen e disa vjedhjeve.

U vodhi shtetasve të ndryshëm, 11 biçikleta gjatë këtij viti, identifikohet dhe vihet në pranga 34-vjeçari.

Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Durrës, nisur nga denoncimet e qytetarëve për disa raste të vjedhjes së biçikletave të tyre, kanë organizuar menjëherë punën në kuadër të operacionit policor të koduar “Eleven”, për identifikimin dhe kapjen e autorit.

Si rezultat i këtij operacioni, u vu në pranga shtetasi S. T., 34 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Vjedhja”.

Nga veprimet hetimore, rezultoi se 34-vjeçari është autor i 11 vjedhjeve të biçikletave, shtetasve të ndryshëm, vjedhje të kryera gjatë periudhës janar-shkurt 2023. Shtetasi S. T. ua shiste më pas biçikletat e vjedhura, shtetasve të ndryshëm.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që mund të jetë kryer nga ky shtetas.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Durrës, për veprime të mëtejshme.